0232 382 1973turkgaz@turkgaz.com.tr

Kombi

Konutlarda ve iş yerlerinde hem ısıtma hem sıcak su ihtiyacını karşılamak için yapılmış cihazlardır.Ayrıca şofben veya termosifon kullanımına gerek kalmamaktadır.

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi, hermetik kombi ailesinin bir üyesidir. “Yoğuşma” terimi kombide buharın yoğuşmasını ifade eder.

Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini aldığı yoğuşan buharı, su olarak dışarı atar. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar.

Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Oysa kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su haline gelen  buhar dışarı atılır.

Firmamız yoğuşma teknolijisinin mucidi Bosch yoğuşmalı kombi markasının Condens 2000W modelini tavsiye etmektedir.

Ayrıca Buderus Kombi, Vaillant Kombi,Viessmann kombi,Demirdöküm Kombi,Protherm Kombi,Eca Kombi,Baymak Kombi,Ferroli Kombi,Immergas Kombi,Maktek Kombi,Termodinamik kombilerinde satışını yapmaktayız.

Bunlara ek olarak firmamızda Emsaş elektrikli kombi,Termodinamik elektrikli kombi,Maktek elektrikli kombi satış ve montajıda yapılmaktadır.