0232 382 1973turkgaz@turkgaz.com.tr

Kalorifer Tesisatı

Merkezi ve Bireysel Kalorifer Tesisatı

Yapılarda sıcak su ile ısınma sistemine kalorifer sistemi,sıcak suyu taşıyan sistemede kalorifer tesisatı denmektedir.

Firmamız hem merkezi hemde bireysel kalorifer tesisatlarındaki uzman ve deneyimli hizmetini sizlere sunmayı amaçlamaktadır.

PPRC kalorifer tesisatıimobil sistem kalorifer tesisatı ve yerden ısıtma kalorifer tesisatı uygulamalarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Merkezi kalorifer sistemi yasa ile aşağıdaki gibi şekillendirilmiştir.

Yeni ruhsat alacak binalarda kullanım alanı 1000 m²’yi geçerse , merkezi ısıtma sistemi yapılması Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği‘nce  zorunlu iken, 1 Nisan 2010 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre bu alan 2000 m²’ye çıkarılmıştır.

Yani ortalama 100 m² alana sahip 20 dairelik bir inşaattın ısıtma sistemi bundan böyle kombi ile değil, kazan ya da duvar tipi yoğuşmalı kaskad sistemler ile yapılacaktır.

Eski yapılarda merkezi ısıtma sistemini doğalgaz ile merkezi ısıtma sistemine geçirmek için %51 çoğunluk kararı gerekmektedir.Merkezi sistemi bozup doğalgaz ile bireysel ısıtma sistemine geçiş için 2000 m² altında inşaat alanı olan yerlerde %51 çoğunluk,üstünde olan yerlerde %100 oy birliği kararı gerekmektedir.

Firmamız merkezi ısıtma sistemi kullanan binalara ısı pay ölçer uygulaması yapmaktadır.